Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej

Archiwum wiadomości

21.11.2018

XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej

XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej

Za nami koncert laureatów XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską". Wybrani uczestnicy tegorocznego Przeglądu wyjechali na wycieczkę do Zamościa. Pozostali laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!

Wiele grup oraz osób indywidualnych reprezentujących placówki oświatowe i kulturalne chcąc uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę uczestniczyło w XIV Przeglądzie Poezji i Pieśni Niepodległościowej.

 

Wybierając repertuar konkursowy, uczestnicy kierowali się najważniejszymi wydarzeniami towarzyszącymi nam w drodze ku niepodległości: rozbiorami, powstaniami, czy zakończeniem I Wojny Światowej min. piosenkami wojskowymi i żołnierskimi zagrzewającymi do walki, działania, budzące ducha walki.

 

Laureaci XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" wystąpili dla nas 18 listopada w hali Zespołu Szkół Technicznych w Puławach.

 

Szczegółowy protokół z posiedzenia jury XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" znajduje się poniżej.


 

 

 

W tegorocznym Przeglądzie nagrody ufundował Urząd Miasta Puławy.

 

 

Nagrodę Grand Prix otrzymały: Aleksandra Walasek, Marta Rabińska, Barbara Wójcik z Zespołu Szkół Europejskich im. Szarych Szeregów w Puławach, pod opieką Michała Matrasa.

 

Nagrodę w formie wycieczki do Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego w Zamościu otrzymały chóry „Canto” i „Cantare” z Kazimierza Dolnego.

 

Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać zbiory broni, zgromadzonych, zestawionych i opisanych różnych form sztuki fortecznej i militariów, projekcję multimedialną w Prochowni oraz wystawę "Emancypantki i Patriotki - wizerunki walczących Polek XIX i XX wieku". Wyjątkowość obiektu wynika z faktu, iż nie ma w Polsce drugiego takiego muzeum, w którym można byłoby prześledzić rozwój sztuki wojennej od XVI wieku do połowy XX wieku poprzez ekspozycję broni i wyposażenia żołnierzy. W ramach wycieczki grupa zwiedziła także stare miasto Zamość.

 

 



Protokół XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską"
Protokół XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską"
 XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 1  XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 2  XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 3  XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 4  XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 5  XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 6  XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 7  XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 8  XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 9  XIV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" / 10
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"